Paikallisosastojen yhteystiedot

Etelä-Pohjanmaa

Etelä-Pohjanmaan aluetyön koordinoinnista vastaa järjestösihteeri Hanna Tuura, Lapua, 040 772 1903, hanna.tuura@h-y.fi

Sivun alkuun

Alajärvi | Ilmajoki | Isokyrö | Jalasjärvi | Jurva | Kauhava | Kurikka | Laihia | Lapua| Lapua, Ränkimäki | Nurmo | Parkano | Seinäjoki | Soini | Vaasa | Vimpeli | YlihärmäYlistaro, kirkonkylä | Ylistaro, Kitinoja | Ylistaro, Koski | Ylistaro, Untamala

Alajärvi

puheenjohtaja Marjatta Juuti, marjatta.juuti@luukku.com, 040 528 1574
sihteeri Aune Kuoppa-aho, aune.kuoppa-aho@webinfo.fi, 044 543 4345

Ilmajoki

puheenjohtaja Mikko Reinilä, mikko.reinila@pp.inet.fi, 050 468 0664
sihteeri Eila Rintamäki

Isokyrö

puheenjohtaja Kari Lehtonen, kari.lehtonen@netikka.fi, 0500 861 165
sihteeri Eliisa Nyrhinen, eliisa.nyrhinen@netikka.fi, 044 286 8510

Jalasjärvi

puheenjohtaja Marja-Liisa Haapamäki, 050 349 1171
sihteeri Marja-Liisa Korpi, 040 867 4280

Jurva

puheenjohtaja Pentti Niemistö, pp.niemisto@pp.inet.fi
sihteeri Sirpa Kinnari, sirpa.kinnari@kurikka.fi, 0400 935 039

Kauhava

puheenjohtaja Simo Aaramaa, simo.aaramaa@gmail.com, 044 262 8985
sihteeri Elisa Pernaa, elisa.pernaa@netikka.fi, 050 594 9000

Kurikka

puheenjohtaja Maria Siekkinen, maria.siekkinen@evl.fi, 050 323 3535
sihteeri Anni-Liisa Ojaniemi, anni-liisa.ojaniemi@kurikka.fi, 040 742 9979

Laihia

puheenjohtaja Raimo Myllymäki, 0400 663 305
sihteeri Sirpa Kannelmaa, sirpa.kannelmaa@evl.fi, 044 366 2244

Lapua

puheenjohtaja 
sihteeri

Lapua, Ränkimäki

Puheenjohtaja Aaro Panula, aaro.panula@gmail.com, 040 573 0814
Sihteeri Juhani Seppä-Lassila, juhani.seppa-lassila@netikka.fi, 0400 707 121

Nurmo

puheenjohtaja Karoliina Virkamäki, karoliina.virkamaki@gmail.com, 040 737 8644
sihteeri Antti Maunumaa, antti.maunumaa@evl.fi, 040 594 3820

Parkano

Puheenjohtaja Seppo Myyryläinen, seppo.myyrylainen@evl.fi
Sihteeri Ulla Havunen, ulla.havunen@ippnet.fi, 044 2707478

Seinäjoki

puheenjohtaja Lea Saarinen, lea.saarinen@netikka.fi, 040 038 4027
sihteeri Aleksi Vainikka, aleksi.vainikka@evl.fi, 044 761 0075

Soini

puheenjohtaja Eeva Laasala, eevalaasala@suomi24.fi, 040 777 0961
sihteeri Kauko Takanen, kauko.t@luukku.com, 040 507 5647

Vaasa

puheenjohtaja Minna Herttua-Niemi, minna.herttua-niemi@vaasa.fi, 040 755 2907
sihteeri Tuulikki Mylläri, tuulikki.myllari@live.fi, 0400 451 874

Vimpeli

yhteyshenkilö Martti Kylmälä, 0400 590 923
sihteeri 

Ylihärmä

puheenjohtaja Matleena Kuivinen, matleena.kuivinen@netikka.fi, 0400 817 785
sihteeri Leena-Marja Renko, leena-marja.renko@evl.fi, 045 657 7235

Ylistaro

puheenjohtaja Taru Kivineva, taru.kivineva@isokyro.fi, 044 283 8388
sihteeri Arvi Viita, arvi.viita@netikka.fi, 040 516 2599

Ylistaro, Kitinoja

puheenjohtaja Alpo Kitinoja, alpo.kitinoja@valokaista.fi, 044 024 4212

Ylistaro, Koski

puheenjohtaja Vilho Koski, 0400 660 517
sihteeri Antti Koski, akoski@netikka.fi, 050 596 0531

Ylistaro, Untamala

puheenjohtaja Raija Palo, raija.palo@netikka.fi, 050 361 2165
sihteeri Anna-Leena Yliluoma, anna-leena.yliluoma@netikka.fi, 040 507 0308

 


 

Helsinki-Uusimaa

Aluesihteeri Leena Väyrynen-Si, 0400 882 251, leena.vayrynen-si@h-y.fi

Sivun alkuun

Espoo | Etelä-Helsinki | Hyvinkää | Itä-Helsinki | Itä-Uusimaa | Itä-Vantaa | Järvenpää | Kerava-Sipoo-Pornainen | Lohja | Länsi-Helsinki | Mäntsälä, Pukkila, Myrskylä | Nurmijärvi | Pohjois-Helsinki | Raasepori | Tuusula | Vantaankoski

 

Espoo

puheenjohtaja Irene Ojansuu, irene.ojansuu@gmail.com
sihteeri Ulpu Leskelä

Etelä-Helsinki

Paikallisosastoa ollaan lakkauttamassa, mutta sen alueella on aktiivista toimintaa seurakunnissa.
Tuomiokirkkoseurakunta: Maikki Viljanen-Pihkala, anna-maija.viljanen-pihkala@evl.fi
Lauttasaari: Eeva Liisa Elenius, eevaliisa.elenius@gmail.com
Töölö: Tuomas Meurman, tuomas.meurman@evl.fi
Kallio: Veli-Matti Hynninen, veli-matti@hynninen.info
Paavali: Samuli Korkalainen, samuli.korkalainen@gmail.com

Hyvinkää

Puheenjohtaja Tapio Piilola, tapio.piilola@hyria.fi, 050 326 1096
Sihteeri Ari-Pekka Laakso, ari-pekka.laakso@evl.fi, 0400 616 238

Itä-Helsinki

puheenjohtaja Arto Virkkunen, arto.virkkunen@pp.inet.fi, 040 580 4989
sihteeri Maija Virkkunen, maija.virkkunen@pp.inet.fi, 050 519 8565

Itä-Uusimaa

Puheenjohtaja Juha Turja, juha.turja@sulo.fi, 050 590 2948
Sihteeri Ulla-Maija Turja

Itä-Vantaa

puheenjohtaja Tiina Vihma-Purovaara, tiinavihma@gmail.com, 044 383 8966
sihteeri Miikka Huuskonen, miikka.huuskonen@helsinki.fi, 040 767 9636

Järvenpää

Puheenjohtaja Kari-Pekka Kinnunen, kari.pekka.kinnunen@gmail.com, 050 563 8358
Sihteeri Mirja Forsell, mirfor@saunalahti.fi, 050 563 5219

Kerava-Sipoo-Pornainen

Puheenjohtaja Pekka Väätäinen, pekka.vaatainen@elisanet.fi, 050 369 6965

Lohja

Puheenjohtaja Liisa Partanen, liisa.partanen@gmail.com, 040 729 1095
Sihteeri Erkki Helminen, helminen.erkki@gmail.com, 050 538 2096
 

Länsi-Helsinki (seurakuntayhteyshenkilöt)

Meilahti: Virva Krans, virva.krans@evl.fi
Haaga: Anne-Maria Oikarinen, anne-maria.oikarinen@evl.fi

Mäntsälä, Pukkila, Myrskylä

Puheenjohtaja Niko-Pekka Ovaskainen
Sihteeri Erkki Toivanen, eki.k.toivanen@gmail.com, 0400 956 630

Nurmijärvi

Puheenjohtaja Tarja Lausvaara, tarja.lausvaara@kolumbus.fi

Pohjois-Helsinki

puheenjohtaja Helena Untamala, helena.untamala@gmail.com
sihteeri Irma Mattila, irma.mattila@gmail.com

Raasepori

Puheenjohtaja Aila Pääkkö, aila.paakko@demari.fi, 050 304 5674
Sihteeri Jorma Ylikotila, 0500 872 070

Tuusula

Puheenjohtaja Seppo Samila, seppo@samila.net, 0400 726 452
Sihteeri Kyllikki Samila, kyllikki@samila.net, 040 726 4522

Vantaankoski

puheenjohtaja Hannu Pöntinen, hannu.pontinen@evl.fi
sihteeri Mirja Taipale, mirjat.taipale@gmail.com


 

Häme

Aluesihteeri Raisa Jarkkola, 040 719 7728, raisa.jarkkola@h-y.fi

Sivun alkuun

Forssan seutu | Hämeenlinna | Lahden seutu | Nokia-Pirkkala | Orivesi | Tampereen seutu | Ylöjärvi

 

Forssan seutu

Puheenjohtaja Anu Lummaa, anu.lummaa@surffi.net, 050 912 9347
Sihteeri Tuula Teperi, tuula.teperi@gmail.com, 040 589 8001

Hämeenlinna

Puheenjohtaja Pirkko Koivuneva, 050 4649364
Sihteeri Liisa Piirainen, liisa.piirainen@pp.inet.fi

Lahden seutu

Puheenjohtaja Mauno Nivala, mauno.nivala@evl.fi, 044 719 1352
Sihteeri Sonja Turunen, sonja.turunen@evl.fi

Nokia-Pirkkala

Puheenjohtaja Martti Lahtinen, martti.lahtinen@kolumbus.fi, 0400 234 380
Sihteeri Hanna Kiuru, hanna.kiuru@nokiankaupunki.fi, 050 561 0015

Orivesi

Puheenjohtaja Jukka Luukkonen, jukka.luukkonen@kangasala.fi, 0400 868 186
Sihteeri Iiris Luukkonen, iiris.luukkonen@orivesi.fi, 040 701 5814

Tampereen seutu

Puheenjohtaja Sakari Suutala, sakari.suutala@luukku.com, 050 464 4300
Sihteeri Arja Alkman, arja.alkman1@gmail.com, 050 461 8852

Ylöjärvi

Puheenjohtaja Juhani Malkamäki
Sihteeri Jyrki Koivisto, jyrki.e.koivisto@evl.fi, 050 3592522


 

Kaakkois-Suomi

Aluesihteeri Simo Korkalainen, 0400 414 876, simo.korkalainen@h-y.fi

Sivun alkuun

Imatra | Joutseno | Mikkeli | Mäntyharjun seutu | Pieksämäki | Pohjois-Kymi | Sammonlahti ja ympäristö | Savitaipale | Savonlinnan seutuSippola | Sulkava | Itä-Häme

 

Imatra

Puheenjohtaja Raija-Liisa Anttonen, raijaliisa.anttonen@gmail.com, 050 338 9139
Sihteeri

Joutseno

Puheenjohtaja Helena Vartiainen, ahelenavartia@gmail.com, 040 532 7066
Sihteeri Marja Valtamo, 040 526 2872

Mikkeli

Puheenjohtaja Matti Wirilander, matti.wirilander@hotmail.fi
Sihteeri Päivi Karjalainen, paivi.karjalainen@evl.fi, 040 766 6624

Mäntyharjun seutu

Puheenjohtaja Reijo Vanonen, reijo.j.vanonen@gmail.com, 0500 151 335
Sihteeri Tiina Hölttä, tiinaholtta@gmail.com, 040 548 9000

Pohjois-Kymi

Puheenjohtaja Olavi Kettunen, olavi.kettunen@olaviket.fi, 0400 652 499
Sihteeri Pirre Hytönen, pirrehytonen@gmail.com, 0400 749 580

Sammonlahti ja ympäristö

Puheenjohtaja Pekka Laamanen, pekka.laamanen@pp.inet.fi, 0400 298 302
Sihteeri Soili Hämäläinen-Mujo, soili.hamalainen-mujo@evl.fi, 040 312 6520

Savitaipale

Yhteyshenkilö Leena Hilska, leena.hilska@evl.fi

Pieksämäki

Puheenjohtaja Jyrki Koskela, jyrki.koskela1@pp.inet.fi, 040 509 0225
Sihteeri Tuula Koskela, tupu.koskela@pp.inet.fi

Savonlinnan seutu

Puheenjohtaja
Sihteeri Jouko Soini, j.soini@netti.fi, 0400 976227

Sippola

Puheenjohtaja Leena Sippu, leenasippu@gmail.com, 050 344 0098
Sihteeri Mirja Huovila, mirjahelena.huovila@gmail.com, 040 594 1658

Sulkava

Puheenjohtaja Pentti Ruottinen, pentti@ruottinen.org, 0400 277 509

Itä-Häme

Puheenjohtaja Jeremias Sankari
Sihteeri Marja-Terttu Lehtonen


 

Kainuu

Aluesihteeri Urpo Karjalainen, 040 725 7786, urpo.karjalainen@h-y.fi

Sivun alkuun

Hyrynsalmi | Kajaani | Kuhmo | Paltamo | Ristjärvi | Sotkamo

 

Hyrynsalmi

puheenjohtaja Elina Kemppainen
sihteeri Kauko Komulainen, kauko.m.komulainen@gmail.com

Kajaani

puheenjohtaja Juha Kainulainen, juha.kainulainen@evl.fi, 044 744 4101
sihteeri Jukka Sirviö, jukka.sirvio@gmail.com

Kuhmo

puheenjohtaja Mauno Kuvaja, mauno.kuvaja@pp1.inet.fi, 050 402 1906
sihteeri Eila Kyllönen, eila.kyllonen@pp1.inet.fi, 040 590 9229

Paltamo

puheenjohtaja Antti jussi Tuomainen, 044 213 1370
sihteeri Martta Keränen, martta.keranen@luukku.com

Ristijärvi

puheenjohtaja Sinikka Korhonen
sihteeri

Sotkamo

puheenjohtaja Erkki Marin, erkki.marin@evl.fi
sihteeri Yrjö Sorvari, sorvariys@gmail.com


 

Keski-Pohjanmaa

Aluesihteeri Urpo Karjalainen, 040 725 7786, urpo.karjalainen@h-y.fi

Sivun alkuun

Alavieska | Haapajärvi | Haapavesi | Kalajoki | Kannus-Hanhineva | Kokkola | Kälviä | Kärsämäki | Nivala | Pyhäjärvi | Reisjärvi | Sievi | Toholampi | Ylivieska

 

Alavieska

puheenjohtaja Salme Heikkilä, salme.i.heikkila@gmail.com, 044 299 0738
sihteeri Timo Heikkilä, timo.m.heikkila@gmail.com, 040 751 3720

Haapajärvi

puheenjohtaja Suvi Huhta, suvi.huhta@haapajarvi.fi, 044 516 3327
sihteeri Esko Muilu, esko.muilu@gmail.com, 040 733 9147

Haapavesi

puheenjohtaja Martti Viljanen, marttiviljanen@hotmail.com, 050 336 8549
sihteeri Liisa Rytky, liisa.rytky@kotinet.com, 050 304 3813

Kalajoki

puheenjohtaja Juha Nivala, juha.nivala@proagria.fi, 040 861 0641
sihteeri Anna-Maija Himanka, amhimanka@gmail.com, 0500 510 309

Kannus-Hanhineva

puheenjohtaja Leevi Partanen, 045 177 4977
sihteeri Liisa Kokkonen, 044 211 1358

Kokkola

puheenjohtaja Jouko Kuismin, jouko.kuismin@pp.kpnet.fi, 050 304 4182
sihteeri Sisko Sundbäck, sisko.sundback@evl.fi, 040 545 2690

Kälviä

puheenjohtaja Paavo Niemi, 0500 668 652
sihteeri Anja Honkaharju, anja.honkaharju@gmail.com, 040 715 1209

Kärsämäki

puheenjohtaja Anu Ahlholm, 050 594 6001
sihteeri Paula Pentikäinen, paula.pentikainen@mela.fi, 040 709 1664

Nivala

puheenjohtaja Riitta Muilu, riitta.muilu@suomi24.fi, 044 273 4471
sihteeri Timo Rönkkö, timo.ronkko@nic.fi, 050 320 0035

Pyhäjärvi

puheenjohtaja Eila Kauranen, eilavalpuri@gmail.com, 040 766 8174
sihteeri Tuula Lehtomäki, tko.lehtomaki@gmail.com, 050 365 2102

Reisjärvi

puheenjohtaja Erkki Koskela, erkkit.koskela@live.fi, 040 555 5536
sihteeri Raija Koskela, raijas.koskela@live.com, 040 754 7143

Sievi

puheenjohtaja Paavo Hietala, paavo.hietala@kotinet.com, 044 048 0031
sihteeri Minna Nivala, minna.nivala@sievi.fi, 050 594 1676

Toholampi

puheenjohtaja Markku Alapiha, markkualapiha@gmail.com, 0400 758447
sihteeri Aaro Marjakangas, aaroma@suomi24.fi, 044 293 0445

Ylivieska

puheenjohtaja Tuomo Kälviä, tuomo.kalvia@evl.fi, 044 042 4429
sihteeri Marjo-Riitta Alarova, marjo-riitta.alarova@caverion.fi, 040 840 2581


 

Keski-Suomi

Keski-Suomen aluetyön koordinoinnista vastaa järjestösihteeri Hanna Tuura, Lapua, 040 772 1903, hanna.tuura@h-y.fi

Sivun alkuun

Jyväskylä | Korpilahti-Muurame | Laukaa | Saarijärvi

 

Jyväskylä

Puheenjohtaja Riku Bucht, riku.bucht@evl.fi, 050 4070115
Sihteeri Liisa Kuparinen

Korpilahti-Muurame

Puheenjohtaja Erkki Pietiläinen, erkki.pietilainen51@gmail.com, 0400 586 742
Sihteeri Samuli Pietiläinen, pietilainen.samuli@gmail.com, 0400 727 706

Laukaa

Puheenjohtaja Raimo Hintikka, raimo.hintikka@pp.inet.fi, 040 174 9993
Sihteeri Eelis Jääskeläinen, jaaskelainen.eelis@gmail.com, 0400 603 425

Saarijärvi

Puheenjohtaja Timo Jokinen, timo.jokinen@saarijarvi.fi, 040 569 3688
Sihteeri Suoma Huttunen, sjavhoo@gmail.com, 040 584 0807


 

Lounais-Suomi

Aluesihteeri Raisa Jarkkola, 040 719 7728, raisa.jarkkola@h-y.fi

Sivun alkuun

Kankaanpään toiminta-alue | Pori | Rauman seutu | Salo | Turun seutu | Vakka-Suomi

 

Kankaanpään toiminta-alue

Puheenjohtaja Anssi Joutsenlahti, anssi.joutsenlahti@dnainternet.net
Sihteeri Pekka Nikkola

Pori

Puheenjohtaja Ilona Koivisto, ilona.koivisto@edupori.fi, 044 701 9491
Sihteeri Reetta Kopsa, reetta.kopsa@suomi24.fi, 044 264 1112

Rauman seutu

Puheenjohtaja Timo Sjöman, timo.sjoman@gmail.com, 040 530 1402
Sihteeri Minna Luoma-aho, minna.luoma-aho@rauma.fi, 040 829 1414

Salo

Yhteyshenkilö Päivi Pulkkinen-Watson

Turun seutu

Puheenjohtaja Harri Raitis, raitishs@netti.fi, 0400 790 667
Sihteeri Jaana Rantala, jaana.rantala@tk-opisto.fi, 0400 477 836

Vakka-Suomi

Puheenjohtaja Tapio Niemi, annikkijatapio@lailanet.fi, (02) 851 249
Sihteeri Tapio Pastila, t.pastila@gmail.com, 044 085 1139


 

Pohjoinen alue

Aluesihteeri Urpo Karjalainen, 040 725 7786, urpo.karjalainen@h-y.fi

Sivun alkuun

Kemi | Kiiminki | Liminka | Muhos | Oulu, Karjasilta | Oulu, Tuira | Oulunsalo-Kempele | Pattijoki | Pudasjärvi | Raahe | Rovaniemi | Siikalatva | Siikasalo | Temmes-Tyrnävä | Utajärvi

 

Kemi

Puheenjohtaja Heikki Koivisto, helena.koivisto@pp.inet.fi, 040 564 9426
Sihteeri Teija Jestilä, teija.jestila@evl.fi, 040 522 9500

Kiiminki

Puheenjohtaja Anne-Maaria Ahonen, anne-maaria.ahonen@oulu.fi, 040 932 3969
Sihteeri Marja Kinnunen, m.h.kinnunen@gmail.com, 040 720 5482

Liminka

Puheenjohtaja Inkeri Ahola, ahola.inkeri@gmail.com, 040 838 3222
Sihteeri Eila Maalismaa, eila.maalismaa@gmail.com, 050 348 2714

Muhos

Marja-Kaisa Heikkinen, marjakaisa.heikkinen@gmail.com, 040 719 2053
Sihteeri Veikko Salonen, t.w.salonen@gmail.com, 040 553 3597

Oulu, Karjasilta

Puheenjohtaja Merja Niemelä, merja.riitta.niemela@gmail.com
Sihteeri Heikki Karppinen, heikki.karppinen@evl.fi, 044 316 1580

Oulu, Tuira

Puheenjohtaja Pertti Taimisto, pertti.taimisto@mail.suomi.net, 045 841 4700
Sihteeri Leena Rasilo, leena.rasilo@gmail.com, 050 368 2704

Oulunsalo-Kempele

Puheenjohtaja Outi Uusimäki, outi.uusimaki@gmail.com
Sihteeri Erkki Leskelä, ekku.leskela@elisanet.fi

Pattijoki

Puheenjohtaja Ritva Sassali, ritva.sassali@evl.fi, 044 026 4106
Sihteeri Henri Oksanen, henri.oksanen@evl.fi, 040 671 0624

Pudasjärvi

Puheenjohtaja Tuulikki Tihinen, tuulikki.tihinen@pp.inet.fi, 040 572 6482
Sihteeri Keijo Piirainen, keijo.piirainen@evl.fi, 040 521 6769

Raahe

Puheenjohtaja Riitta Härönoja, hareijo07@gmail.com, 050 352 2010
Sihteeri Mikko Nuutinen, mpnuutinen@gmail.com, 040 157 6776

Rovaniemi

Puheenjohtaja Mirja-Liisa Lindström, mirja-liisa.lindstrom@evl.fi, 040 548 2921
Sihteeri Maria-Liisa Juntunen, marialiisa.juntunen@gmail.com, 0400 868 194

Siikalatva

Puheenjohtaja Aili Vatanen
Sihteeri Enna Junno, 040 822 2771

Siikasalo

Puheenjohtaja Ilkka Lehtomaa, 050 549 3754
Sihteeri Eila Kangastalo, eila.kangastalo@kotinet.com, 050 571 9304

Temmes-Tyrnävä

Puheenjohtaja Markku Rahko, markku.rahko@gmail.com, 040 515 7955
Sihteeri Raili Rahko, rahkoraili@gmail.com, 050 537 7641

Utajärvi

Puheenjohtaja Tapani Kangas, 0400 933 145
Sihteeri Raili Kangas, raili.kangas@oulunkaari.com, 040 546 8869


 

Pohjois-Karjala

Aluesihteeri Simo Korkalainen, 0400 414 876, simo.korkalainen@h-y.fi

Sivun alkuun

Eno | Ilomantsi | Joensuu | Juuka | Kesälahti | Lieksa | Liperi | Nurmes | Outokumpu

 

Eno

puheenjohtaja Sirpa Romppainen, sirpa.romppainen@eno.fi
sihteeri Irja Soikkeli, 050 493 6695

Ilomantsi

puheenjohtaja Kirsti Pasanen, kirsti.pasanen2@gmail.com, 040 590 8117
sihteeri Mirja Hämäläinen, 040 737 1738

Joensuu

puheenjohtaja Mikko Nissinen, mikko_nissinen@hotmail.com, 0400 435 276
sihteeri Marja-Liisa Knuutinen, m.l.knuutin@gmail.com, 050 384 8598

Juuka

puheenjohtaja Eila Rissanen, 050 431 6751
sihteeri Leena Saarikoski, saarikoskileena@gmail.com

Kesälahti

puheenjohtaja Leena-Susanna Mikkonen, leena-susanna.mikkonen@evl.fi, 044 200 6282
sihteeri Samuli Niiles, samuli.niiles@evl.fi, 040 556 6238

Lieksa

puheenjohtaja Hannu Juntunen, 040 423 4750
sihteeri

Liperi

puheenjohtaja Ulla Pitkänen, ulla.pitkanen@evl.fi, 040 588 9490
sihteeri Orvokki Räsänen, orvokki44@gmail.com, 0400 516 744

Nurmes

puheenjohtaja Lahja Sarkkinen, lahja.sarkkinen@gmail.com
sihteeri Eeva Korkalainen, eeva.korkalainen@gmail.com, 044 991 0865

Outokumpu

puheenjohtaja Antti Hirvonen, antti.j.hirvonen@gmail.com
sihteeri Eeva Räsänen, eeva.rasanen@telemail.fi, 0500 319 191


 

Pohjois-Savo

Aluesihteeri Simo Korkalainen, 0400 414 876, simo.korkalainen@h-y.fi

Sivun alkuun

Iisalmi | Karttula | Kiuruvesi | Kuopio, Alava | Kuopio, Puijo | Kuopio, tuomiokirkkoseurakunta | Lapinlahti | Leppävirta | Maaninka | Nilsiä | Pielavesi | Siilinjärvi | Sonkajärvi | Suonenjoki | Säyneinen | Varpaisjärvi | Vieremä

 

Iisalmi

puheenjohtaja Elsi Honkanen, elsi.honkanen@gmail.com, 044 3501998
sihteeri Eila Nousiainen, eila.nousiainen@gmail.com, 044 556 3188

Karttula

puheenjohtaja Erkki Laitinen
sihteeri Kirsi Laitinen, kirsi.laitinen@kuopio.fi

Kiuruvesi

puheenjohtaja Eero Hyvönen, eerohyvonen2@gmail.com, 040 7309675
sihteeri Marjatta Pulkkinen, ainomarjatta.pulkkinen@gmail.com, 040 553 1533

Kuopio, Alava

puheenjohtaja Hannu Tikanoja, 040 551 6534
sihteeri Elina Mykkänen, 050 577 3878

Kuopio, Puijo

puheenjohtaja Jaana Marjanen, jaana.marjanen@evl.fi, 040 484 8412
sihteeri Riitta Rissanen, riittarissa@gmail.com, 040 774 3738

Kuopio, tuomiokirkkoseurakunta

puheenjohtaja Heikki Hyvärinen, heikki.hyvarinen@evl.fi, 040 4848397
sihteeri Olli Viitaniemi, olli.viitaniemi@gmail.com, 050 401 6526

Lapinlahti

puheenjohtaja Merja Kaivo-oja, kaivooja.merja@gmail.com, 040 534 2285
sihteeri Leena Eskelinen, (017) 731 353

Leppävirta

puheenjohtaja Maija Teppana-Karvinen, maija.teppana-karvinen@pp1.inet.fi, 040 717 9705
sihteeri Kyllikki Miettinen, kyllikki.miettinen@pp.inet.fi, 040 430 3058

Maaninka

yhteyshenkilö Veikko Tikkanen, 044 259 3750

Nilsiä

puheenjohtaja Erkki Rissanen, 040 740 3113
sihteeri Simo Korkalainen, simo.korkalainen@gmail.com

Pielavesi

puheenjohtaja Liisa Ollikainen, mliisa.ollikainen@gmail.com, 040 725 5960
sihteeri Jouko Kukkonen, jouko.kukkonen@nic.fi, 040 568 6259

Siilinjärvi

puheenjohtaja Satu Väätäinen, satu.vaatainen@evl.fi
sihteeri Riitta-Liisa Taskinen, riittaliisataskinen@gmail.com, 040 931 7107

Sonkajärvi

puheenjohtaja Anneli Suutarinen, 044 076 0566
sihteeri Marketta Luukkonen, markell@hotmail.fi, 040 571 7896

Suonenjoki

puheenjohtaja Pekka Anttila, pekka.anttila@evl.fi
sihteeri Seija Konttinen, seijamh.konttinen@gmail.com

Säyneinen

puheenjohtaja Annikki Räsänen, 0400 585 908
sihteeri Pentti Rissanen

Varpaisjärvi

puheenjohtaja Maija-Liisa Jauhiainen
sihteeri Saija Keränen, saija.keranen@pp.inet.fi

Vieremä

puheenjohtaja Pekka Partanen
sihteeri Riitta Komulainen