Suur-Helsinki
Tekstikoko: -2 -1 0 +1 +2 +3

Suur-Helsingin alue

Aluesihteeri Leena Väyrynen-Si, 0400 882 251, leena.vayrynen-si(a)h-y.fi

 

Espoo

puheenjohtaja Irene Ojansuu, irene.ojansuu(a)gmail.com. 

sihteeri Ulpu Leskelä

 

Etelä-Helsinki

Paikallisosastoa ollaan lakkauttamassa, mutta sen alueella on aktiivista toimintaa seurakunnissa: 

Tuomiokirkkoseurakunta: Maikki Viljanen-Pihkala, anna-maija.viljanen-pihkala(a)evl.fi

Lauttasaari: Eeva Liisa Elenius, eevaliisa.elenius(a)gmail.com

Töölö: Tuomas Meurman, tuomas.meurman(a)evl.fi

Kallio: Veli-Matti Hynninen, veli-matti(a)hynninen.info

Paavali: Samuli Korkalainen, samuli.korkalainen(a)gmail.com

 

Itä-Helsinki

puheenjohtaja Arto Virkkunen, arto.virkkunen(a)pp.inet.fi, 040 580 4989

sihteeri Maija Virkkunen, maija.virkkunen(a)pp.inet.fi, 050 519 8565

 

Länsi-Helsinki (seurakuntayhteyshenkilöt)

Meilahti: Virva Krans, virva.krans(a)evl.fi

Haaga: Anne-Maria Oikarinen, anne-maria.oikarinen(a)evl.fi


Pohjois-Helsinki

puheenjohtaja Helena Untamala, helena.untamala(a)gmail.com

sihteeri Irma Mattila, irma.mattila(a)gmail.com

 

Itä-Vantaa

puheenjohtaja Tiina Vihma-Purovaara, tiinavihma(a)gmail.com, 044 383 8966

sihteeri Miikka Huuskonen, miikka.huuskonen(a)helsinki.fi, 040 767 9636

 

Vantaankoski

puheenjohtaja Hannu Pöntinen, hannu.pontinen(a)evl.fi

sihteeri Mirja Taipale, mirjat.taipale(a)gmail.com

 

Tapahtuu
Pe 8.12.–9.12.
Miesten adventtitapaaminen Kainuun opistolla. Lisätietoja.
Pe 2.2.–4.2.
Seuraliikepäivät Aholansaaressa. Lisätietoja.
Su 18.2.
Klo 10.00
Siionin virsien juhlasunnuntai Kokkolassa. Lisätietoja (kelaa sivun alalaitaan)
Pe 2.3.–4.3.2018
Lähde Herättäjä-Yhdistyksen matkalle Tallinnaan ja Taluun. Lisätietoja.
La 10.3.–11.3.2018
Talviveisuut Ylihärmässä. Lisätietoja.
La 14.4.–20.4.2018
Kevätretki Ylläkselle. Lisätietoja.
Aluetoiminta
(Valitse alue kartalta)
Aluekartta
Hengellinen Kuukaslehti
Pohjois-Suomi Keski-Pohjanmaa Etelä-Pohjanmaa Lounais-Suomi Uusimaa Kaakkois-Suomi Keski-Suomi Itä-Suomi