Lapset ja varhaisnuoret

Seurojen tarkoitus on koota kaiken ikäisiä ihmisiä yhteen Siionin virsien äärelle. Siksi myös lapset ovat aina tervetulleita. Toisinaan on tarpeellista järjestää seuroja, leirejä ja messuja nimenoman lasten, tyttöjen ja poikien ehdoilla.

Herättäjä-Yhdistyksen lapsi-, varhaisnuoriso- ja perhetyöstä vastaa varhaiskasvatussihteeri Minna Ruuttunen, **@**, 040-7793695.

Varhaisnuorisotyö

Herättäjä-Yhdistys järjestää ensi kesänä kaksi varhaisnuorten (7-14 v.) kesäleiriä yhteistyössä Aholansaaren ja Wanhan Karhunmäen kanssa. Lue lisää

Lapset ja perheet

Seuroihin ovat lapset aina tervetulleita. Herättäjäjuhlat ovat perheiden juhlat. Herättäjä-Yhdistys järjestää myös eri paikkakunnilla mm. perheiden päiviä, perhemessuja ja syliseuroja. Lue lisää

Tekstin koko: Suurenna tekstiä Pienennä tekstiä oletuskoko
Su 19.5.
Nivala. Taneli Rauhalan 200-vuotisjuhla. Messu kirkossa klo 10.00, esitelmä Taneli Rauhalasta ja seurat klo 12.30 kirkossa.
Pe 24.5.–26.5.
Nilsiä. Aholansaaren ystävien kevätpäivät 24.-26.5.2013 Lisätietoja
Ti 28.5.
Klo 18.00
Turku. Opiston kevätseurat.
La 8.6.
Klo 15
Helsinki. Konsertti Paavalinkirkossa, Sammatintie 5. Mieskuoro Veisuuveljet, Johanna Korhonen ja Samuli Korkalainen sekä Aholansaari Sinfonietta, joht. Jyri Nissilä. Vapaa pääsy, kolehti. Konsertin jälkeen klo 16 seurat, joissa puhuvat Matleena Ikola, Simo Juntunen, Matti Nuorala ja Sara Pykäläinen. Tapahtumat ovat osa Valtakunnallisia Lähetysjuhlia.
Pe 20.9.–22.9.
Paluutietä etsimässä - Körttifoorumi 2013 Aholansaaressa. Lisätietoja
Aluepalkki
(Valitse alue kartalta)
Aluekartta
Pohjois-Suomi Keski-Pohjanmaa Etelä-Pohjanmaa Lounais-Suomi Uusimaa Kaakkois-Suomi Keski-Suomi Itä-Suomi